Skip links

Pergola & Kış Bahçesi Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Pergola & Kış Bahçesi Sistemleri, açık alanlarınızı dört mevsim kullanabileceğiniz konforlu mekanlara dönüştürmek için tasarlanan sistemlerdir. Mahmut Kayhan İç Mimarlık, Uygulama yapılması istenen alana uygun Pergola & Kış Bahçesi tasarımını yaparak kullanıcıya sunar. Uygulamanın yapılacağı bölgenin coğrafi özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanan Pergola & Kış Bahçesi Sistemleri, yaz mevsiminde güneşin yakıcı ve bunaltıcı etkilerine, kış mevsiminde ise rüzgarın, yağmur ve kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kullanıcıyı korur ve konforlu bir yaşam alanı oluşturur.

Pergola & Kış Bahçesi Sistemleri Uygulama Alanları

Pergola & Kış Bahçesi Sistemleri, otellerin, kafelerin & restoranların açık alanlarında, konut teraslarında ve dört mevsim konforlu bir şekilde kullanmak istediğiniz tüm açık alanlarda uygulanabilir.

Pergola Sisteminin Özellikleri

Pergola Sistemi, Açılır Kapanır Tente Sistemi olarakta nitelendirilebilir. Pergola Sistemi, kullanıcı isteğine göre açılır kapanır ya da sabit tavan olarak uygulanabilir. Pergola sisteminin taşıyıcı kısmı tamamen alüminyum profillerden oluşmaktadır. Sistem, kullanıcı tercihine göre istenilen renk ve dokuda üretilip, uygulanabilmektedir.

Açılır Kapanır ya da Sabit olarak yapılacak tavan kısmı ise Pergola Sistemi için özel olarak üretilen Blackout Tente kumaşından oluşmaktadır. Blackout Tente kumaşının içeriğinde, alev alma önleyici katman, ışık geçirmez katman ve polyester katman olmak üzere 3 katman bulunur. Blackout Tente kumaşı, alev almaz, ışık ve su geçirmez özel bir yapıya sahiptir.

Pergola Sistemi, kullanıcı isteğine göre etrafı açık ya da kapalı olarak uygulanabilir. Pergola çevresi kapatılmadığı takdirde kış mevsiminde kullanılması çok mümkün olmayacağı için Mahmut Kayhan İç Mimarlık olarak Pergola çevresinin kapatılarak uygulanmasını öneririz. Pergola çevresi, Katlanır cam, Sürme cam, Motorlu Giyotin cam, Sabit cam ve Motorlu perde ( Zip perde ) sistemleriyle kapatılabilir. Böylece kullanıcıya dört mevsim hizmet edecek ferah ve konforlu yaşama alanları elde edilir.

Kış Bahçesi Sisteminin Özellikleri

Kış Bahçesi Sistemi ile Pergola Sistemi işlevsel olarak hemen hemen aynı amaca hizmet eder. Ancak Kış Bahçesi Sistemi tamamen cam olarak tasarlanır. Pergola Sisteminde özel Blackout Tente kumaşıyla kapatılan tavan kısmı Kış Bahçesi Sisteminde cam olarak uygulanmaktadır.

Kış Bahçesi Sistemi, tamamen cam olarak tasarlanan ve uygulanan bir sistem olduğu için mahremiyet endişesi olan kullanıcılara Mahmut Kayhan İç Mimarlık olarak, dilediğiniz zaman açıp kapatmanıza olanak sağlayan tavan ve yan cephelerde rahatlıkla uygulanabilen Motorlu perde ( Zip perde ) sistemlerini öneririz.

Kış Bahçesi Sistemi, kullanıcı isteğine göre açılır kapanır ya da sabit cam tavan olarak uygulanabilir. Pergola Sisteminde olduğu gibi Kış Bahçesi Sisteminde de tüm taşıyıcı kısımlar alüminyum profillerden oluşmaktadır. Kış Bahçesi Sistemi, kullanıcı tercihine göre istenilen renk ve dokuda üretilip, uygulanabilmektedir.

Pergola & Kış Bahçesi Sistemlerinin Fiyatları ?

Sistemler standart bir ölçüde üretilmediği için standart bir fiyat uygulaması da söz konusu değildir. Sistemin uygulanacağı alanın metrajı, açılır kapanır ya da sabit oluşu, etrafının kapatılıp kapatılmayacağı, etrafı kapatılacaksa hangi sistemle kapatılacağı gibi bir çok unsur fiyat belirlenmesinde etkilidir. Mahmut Kayhan İç Mimarlık olarak, İstanbul içi taleplerde, ücretsiz olarak uygulamanın yapılacağı alanın keşfini yaparak zamanınızın değerli olduğu bilinciyle hareket ediyor, hızlı şekilde çözüm sağlıyoruz.

Leave a comment

Call Now ButtonHemen Arayın
× WhatsApp